Вшанування Героїв Крут у Львові

Молодіжна громадська організація “Сокіл” 29 січня 2008 року провела широкомасштабну акцію вшанування 90-ї річниці бою під Крутами.

Перший етап акції – ранкове покладання вінка скорботи до пам’ятника Михайлові Грушевському як одному з відповідальних за загибель українських студентів під Крутами та поразку України у Визвольних змаганнях 1917 – 1921 років.

Націоналістична молодь висловила протест проти антинаціональної політики влади, вбачаючи чіткі паралелі між політикою діячів Центральної Ради, спрямованою на знищення регулярної української армії, та сучасним невмотивованим скороченням збройних сил. Ліквідація ядерного арсеналу, стратегічної авіації, знищення системи військово-патріотичного виховання молоді, зниження престижу української армії – ось наслідок діяльності теперішньої української влади. Українцям нав’язують культ постаті Михайла Грушевського, аби зняти персональну відповідальність за поразку Української Народної Республіки з демоліберальних політиків і цілком перекласти її на зовнішнього ворога. Тільки повернувшись до історичної правди, Україна зможе побачити загрозу своїй незалежності, яка постає нині у повний зріст.

Увечері членство МГО “Сокіл” разом із Львівською міською організацією ВО “Свобода”, побратимами з Тернополя і Рівного та симпатиками правого руху долучилися до смолоскипної ходи. 300 молодих людей, запаливши смолоскипи, сформували колону та під барабанний бій вирушили проспектом Свободи до Високого Замку з гаслами “Слава нації – Смерть Ворогам!!!”, “Україна над усе!!!”, “Слава Героям Крут!!!”.

Живий ланцюг зі смолоскипами оперезав Високий Замок кілька разів до вершини. “Вогні над містом” було видно з центральної частини Львова. На горі учасники акції провели короткий енергійний мітинг, завершивши його виконанням Державного гімну.

Ми плануємо проводити подібні акції регулярно, залучати до них ще більше молоді з різних регіонів України. Поширюватимемо ідеологію “Сокола” – сучасний соціально інтегрований націоналізм, який має стати адекватною відповіддю на всі виклики сьогодення. Така позиція викликає позитивну реакцію серед молоді, яка втомилася від непослідовної та антинаціональної політики демоліберальних мегаблоків і бажає реальних змін в Україні.

Приєднуйся!