З 12 січня 1975 року в Україні відзначають День політв’язня

Запроваджена традиція була з пропозиції В’ячеслава Чорновола, який закликав протистояти репресіям і жорстокості режиму.

Зазначимо, що саме 12 січня 1972 року відбулася друга хвиля масових арештів української інтелігенції. Протягом кількох днів були заарештовані до 20 осіб, в числі яких – Василь Стус, Іван Світличний, В’ячеслав Чорновіл, Євген Сверстюк, Любов Середняк, Леонід Плющ, Ірина Стасів-Калинець, Іван Гель та інші. 

Впродовж наступних кількох місяців Україну трусило від численних безпричинних обшуків,  письменникам-шістдесятникам інкримінували “антирадянську пропаганду і агітацію”. Людей тероризували допитами і погрозами. Ув’язнювали. Відправляли у заслання до Казахстану, Мордовії чи Сибіру.

Для нашої держави проблема ув’язнених за політичними мотивами досі лишається актуальною. На долях власних активістів, ми відчули всю силу та міць провладних репресій. Ось вже четвертий рік двоє наших побратимів Ігор Гуменюк та Сергій Крайняк знаходяться в застінках Лук’янівського СІЗО. 

Ці  хлопці, попри свій доволі юний вік, пройшли вже не одне коло пекла: Революція Гідності та буремні події на Інститутській, запеклі бої в Пісках, а тепер – ґрати. Їх не лякали бєркута, вони не здригались від ворожих градів і демонструють силу незламного духу під час судилища. 

Сучасна влада чітко усвідомлює, що молодь, котра пішла боронити свою країну від ворога, може завдати нищівного удару проти тих, хто продовжує грабувати державу та без жодного докору сумління віддавати її землі. Саме тому була сфальсифікована справа, де добровольців звинуватили в тероризмі, проте “слуги Феміди” і досі не мають жодних доказів. Ця ситуація все більше нагадує заслання, які так полюбляла радянська система. Проте, ми щиро сподіваємось, що наступного 12 січня нам не доведеться вкотре вітати своїх побратимів за стінами Лук’янівки.

Ми пропонуємо Вам долучитись до формування чергових посилок для сокільців, котрі не побоялись висловити своє чітке Ні проти особливого статусу Донбасу. 

Вони були готові стояти за кожного з нас, тепер ми маємо показати їм, що вони мають підтримку та їх пам’ятають.

🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻🔻

Рахунок допомоги захисникам Конституції – “Приватбанк” 4149499106226077

  • Отримувач: Сосна І.І.
Приєднуйся!