У ТЕРНОПОЛІ ВІДБУЛАСЬ ЛЕКЦІЯ

1 травня #Сокіл_Тернопіль організували лецію, привячену 76 річниці створення 14 гренадерської дивізії Зброї СС “Галичина”

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожна згадка про неї супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів. Найпоширенішим, є міф про те, що підрозділ комплектувався з нацистських колаборантів, підпорядковувся керівництву СС, та був створений для винищення мирного населення на окупованих територіях.

▪️Історичний факт:

Дивізія Галичина, створена у 1943 році, належала не до загальних СС, а до військ СС, і використовувалася передусім як бойова частина, і до винищення мирних жителів ніякого відношення не має. Тому вона входила до структури не загальних СС (Allgemeine SS), а до так званих військ СС (Waffen-SS).

Після капітуляції Німеччини вояків дивізії інтернували у британській та американській окупаційних зонах, а після 1948 року вони роз’їхалися по всьому світу — у США, Канаду, Австралію, Аргентину та інші країни. У 1985 році для розслідування фактів можливої присутності у Канаді воєнних злочинців, в тому числі вихідців з України та країн Балтії, була створена так звана Комісія Дешена. За результатом вивчення архівних матеріалів та допиту свідків у Канаді та Західній Європі Комісія підготувала звіт, в в якому ні один з колишніх учасників дивізії Галичина — не був визнаний винним у скоєнні воєнних злочинів під час Другої світової війни.

Беручи участь в боротьбі з більшовиками, українці доводили, що їхня нація займає своє окреме місце серед інших та гідна майбутнього, і існування дивізії Галичина фактично гарантувало створення майбутньої української держави в новій Європі
Це були герої того часу, цим шляхом будувалась майбутня українська еліта, яка мала очолити націю. Звісно ми можемо тільки гадати, якою б була ця українська держава та де б закінчувались її кордони. Проте головним є сам факт. Бо на історію потрібно дивитись з точки зору історичного контексту, а не сьогодення.

Приєднуйся!