На Марші Коліївщини освятили ножі

14 квітня 2011 року Черкаський обласний осередок МГО «Сокіл» та інші організації спільно з патріотичною громадськістю міста провели смолоскипний Марш Коліївщини. Цим заходом організатори намагались привернути увагу громадян до необхідності боротьби за соціальну та національну справедливість та до боротьби проти духовної, культурної, матеріальної, інформаційної та фізичної окупації нашого життєвого простору.
Захід розпочався з короткого мітингу біля Хреста борцям за волю України. Там же відбулося запалення смолоскипів освяченим у Холодному Яру вогнем: так учасники символічно передали нащадкам гайдамак Ідеї та Духу боротьби.

Незважаючи на зливу, що тривала під час всього Маршу, о 20 годині учасники рушили колоною, тримаючи смолоскипи та банери із гаслами «Проти соціального гніту! За національну солідарність!», «Наша Країна! Наші Правила!», «Борись за свої права» вулицею Садовою. Барабанним боєм та гучним виголошуванням гасел «Коліївщина!», «Борись! Кохай! Права не віддавай!», «Нація сильна – Україна вільна!» та іншими привертали увагу уманців до проблеми соціального гніту та національної несправедливості стосовно українців, що у 1768 році призвело до Коліївщини.
Хода завершилася мітингом біля каменю на місці встановлення майбутнього пам’ятника провідникам Коліївщини – Іванові Гонті та Максимові Залізняку. Тут учасники дійства освятили ножі, які врочисто пронесли вулицями міста, над смолоскипами, у яких горів святий для українців вогонь з Холодного Яру.
Також на мітингу було оголошено про початок процесу встановлення пам’ятника Гонті та Залізнякові – збору документації, проектування пам’ятника та заснування фонду для збору коштів на його встановлення.

Приєднуйся!