На Черкащині відбулися смолоскипні марші до річниці бою під Крутами

29 січня 2015 року понад півтисячі черкащан у різних куточках области пройшли маршем, щоб нагадати українцям, а особливо владі, про героїчний та водночас трагічний бій під  Крутами. Організовували смолоскипну ходу місцеві осередки “Cоколу” та “Студентської Свободи”.
У Черкасах до сокільців та свободівців Черкас, Сміли, Чорнобаю та Корсуня-Шевченківського приєдналось близько трьох сотень містян. Серед почесних гостей також були член політради ВО “Свобода”, депутат Черкаської міської ради Юрій Ботнар, керівники черкаської обласної та міської організації ВО “Свобода”, депутати Черкаської міської ради Андрій Куча та Ярослав Нищик, голова Черкаського обласного осередку братства ОУН-УПА Віра Борушевська.
Керівник черкаського міського осередку ВГО “Сокіл” Діана Тяско перед початком ходи налаштовувала черкасців: “29 січня закарбувалося в історії України як трагічна та героїчна подія. Через байдужість та слабкодухість ліберальної верхівки УНР загинули сотні українських юнаків. Вони не були професійними воїнами за фахом, але були ними за покликом душі та обов’язком перед своїм народом. Сьогодні ж зрадливі нащадки Винниченка повторюють історічні помилки минулого століття. Ми з вами маємо усвідомлювати уроки історії, не забувати та нагадувати владі, що наступного разу їм цього ніхто не пробачить.”
Хода продовжувалась до Театрального майдану й там завершилась пам’ятним віче, під час якого виступили гості та очільники місцевих націоналістичних організацій ВГО “Сокіл”, ВО “Свобода” та “Студентська Свобода”.
В Умані на смолоскипному марші пам’яті героїв Крут до місцевих націоналістів зі “Соколу” та “Свободи” приєднались тальнівські сокільці, свободівці та небайдужі уманці.
По завершенню маршу відбулось віче, яке розпочалось хвилиною мовчання. Пригадали загиблих студентів-крутянців та бійців Східного фронту.
У Золотоноші місцеві сокільці та свободівці також освітили смолоскипами вулиці міста в пам’ять про героїв Крут. У Золотоноші смолоскипна хода пам’яті героїв Крут цього року пройшла вперше. Саме завдяки Революції Гідності люди стали трохи свідоміші та організувалися разом для проведення заходу.

Приєднуйся!