День рідної мови у Городку

21 лютого в центрі міста на площі перед універмагом Городоцьким районним осередком МГО «Сокіл» було проведено акцію присвячену Міжнародному Дню Рідної Мови. Метою акцію було те тільки закликати людей розмовляти українською мовою, бо з цим на західних теренах проблем немає, а й розмовляти чистою мовою – без використання лайливих слів чи слів-паразитів, а також привернути увагу до сучасних проблем мови, її подальшого розвитку та перспективи.
Перехожі із задоволенням підходили до соколят і дискутували на цю тему, висловлювали щиру подяку за нагадування відзначення такого дня, бо акції подібного роду сьогодні потрібні, адже українська мова, незважаючи на державний статус, зазнає утисків.
Соколятами було підготовлено, крім агіток, соціологічне опитування. Участь в опитуванні взяло 65 респондентів. Учасникам було запропоновано відповісти на 5 запитань.
На перше запитання «Чи вважаєте ви себе патріотом України?» 90% відповіло «так». На запитання «Скільки років незалежності України ?» має усі респонденти відповіли правильно (95%), лише 5% помилилися лише в один чи два роки.
А щодо кількості літер в Українській абетці відповіді мали широкий діапазон, який коливався від 28 до 37 літер. Правильну кількість літер назвали 69% опитаних.
Вік опитаних від 19 до 85 років. Середній вік – 55 років. З них 59% – чоловіки, а 41% – жінки. Більша кількість населення на відповідь «Ваша професія відповідали – «пенсіонер», але й у опитуванні зустрічалися наступні професії: військовослужбовець, інженер, швачка, будівельник, вчитель та ін.
Також цього ж дня районний осередок здійснив поїздку в Львів на перегляд фільму українського виробництва “ТойХтоПройшовКрізьВогонь». Так соколята підтримали український кінематограф.

Приєднуйся!