Чому ми підтримуємо «Свободу» та Олега Тягнибока

7353cab33086d15fb00d10c1915ce1348a17817b
Знамена Свободи

У 2006-му році, після майже семи десятилітньої заборони й забуття, наша організація знову відновлена. Відновлена дещо у новому форматі – налаштованому на боротьбу у сучасних умовах. З самого початку нашої діяльності в сучасних умовах ми йшли пліч-о-пліч з націоналістично партією Всеукраїнське об’єднання «Свобода», за що нас іноді називають «навколосвободівською» організацією. З одного боку це було зумовлено тим, що члени цієї партії зробили великий внесок у відродження нашої організації. З іншого боку – «Свобода» завжди йшла тим самим політичним курсом та сповідувала ті ж ідеали, які ми поділяли. Революція, що розпочалась цієї зими, наближалась свободівцями вже давно. Вони говорили про неї роками і робили все, аби українці позбулись рабської ментальності і піднялись на боротьбу з режимом.

yavoryna_2004_002[1]
Олег Тягнибок на Яворині у 2004 році

2004 рік. На горі Яворина виступ на той час депутата Верховної Ради України від СНПУ Олега Тягнибока сколихнув країну. ЗМІ верещали на все горло про розпалювання міжнаціональної ворожнечі, ліберали з «Нашої України» виключили його зі своєї фракції (на жаль тоді нічого більш патріотичного у парламенті не було). Але тоді, на той час член Ради уповноважених СНПУ, а сьогодні голова ВО «Свобода», просто сказав українцям правду – просту без прикрас. Він вголос назвав тих, хто були ворогами української нації у ІІ Світову, а реакція на його слова показала, що дехто з них залишився ворогами і сьогодні.

0,,5615256_1,00
Сутички активістів ВО “Свобода” та “Беркуту” у 2010 році у Львові

2010 рік. Янукович в якості нового президента України прибуває до Львова – твердині українського націоналізму. Більшість на це закрила очі. Більшість, але не всі – не «Свобода». Тоді відбулась перша сутичка з міліцейським спецпідрозділом «Беркут» у Львові в історії незалежності. До того у Львові людей бив лише ОМОН при комуністах. Тоді на львівській бруківці навпроти входу в головний корпус «Львівської Політехніки» з нами бились пліч-о-пліч лише свободівці. Через рік керівник злочинного режиму знову прибув до Львова – і знову все те саме – «Свобода», «Беркут», кримінальні справи, затримання…

fc583c380330988e9c392e270f0c36b0d9813d48
Події під Українським Домом у 2012 році під час мовних протестів

2011 рік. 9 травня. Провокація з боку влади та комуністів, до якої було залучено «Беркут» та Внутрішні війська. Тоді вперше по нас стріляли просто серед білого дня – поранили молодого свободівця. Ліберали знову називали нас провокаторами, а російські і доморощені прокремлівські ЗМІ – фашистами. Ми ж в той час ще раз переконались в своїй правоті і вірності наших побратимів.

2012 рік. Протести проти мовного закону в Києві. Мирний протест намагається розігнати «Беркут». Націоналісти чинять запеклий опір. Олег Тягнибок та інші керівники «Свободи» особисто беруть участь у бійці з псами режиму. Тоді приємно було усвідомлювати, що не тільки поліцаї можуть бити протестувальників, але і протестувальники можуть чинити адекватний опір злочинцям у погонах.

P6W8Jp82vcI
Спроба штурму Кабміну в листопаді 2013 року.

2013 рік. Осінь… Революція Гідності. Без надмірного піару, тихо і спокійно свободівці робили свій внесок в перемогу над злочинним режимом. Штурм Кабміну в листопаді, штурм Профспілок і КМДА в день гніву 1 грудня та події на Банковій, хоч і «Свобода» не визнала своєї участі в тих, до кінця не зрозумілих, подіях, але осторонь її активісти не стояли. Потім повалення Леніна на Бесарабці, Лютеранська, Інститутська, оборона КМДА. Всюди свободівці у перших лавах. Офіційно партія не визнала своєї участі у січневих подіях на вулиці Грушевського, але по затриманих та поранених у боях в ті дні ми бачимо підтвердження її участі.

EWhAsDGvXw8
Олексій Кайда – член Політради ВО “Свобода” під час контрнаступу протестувальників 20 лютого на Інститутській

Лютий 2014 року. Вуличні бої на Кріпосному, Інститутській, Грушевського… Оборона Майдану. В ті дні українці демонстрували небачений за роки Незалежності героїзм. Тоді знову довелось йти без зброї під кулі. В тій м’ясорубці ми втратили 16 побратимів-свободівців й сотні було поранено. Жодна організація не зазнала таких втрат як ВО «Свобода». Ми тоді бачили в горнилі бою як рядових партійців, так і керівництво.

Протягом всього існування СНПУ/ВО «Свобода» її поливали брудом вітчизняні та закордонні ЗМІ, бо вона була кісткою в горлі режиму. Її поливали брудом не тільки відверті вороги, але й ліберали та навіть деякі «мега-радикали». Особливо ми це бачили протягом кількох місяців. Сумно, що українці ведуться на цю пропаганду, яка затьмарює їм розум і відбиває пам’ять. Всі чомусь забувають скільки незаконних забудов знесли свободівці в Києві ціною власного здоров’я в сутичках з рейдерами та в результаті арештів і ув’язнень в СІЗО. Всі, особливо «мега-радикали», забули скількох націоналістів з різних рухів та організацій витягнули з-під судів свободівські адвокати і скількох витягнули з воронків і райвідділів свободівські нардепи.

1xUsoi8OHoY
Олег Тягнибок – майбутній Президент України

Режим, який ми повалили, довго будував собі юридичну основу для існування. Для того аби притягнути до відповідальності тих на чиїх руках кров Майдану, тих хто роками розвалював нашу країну, перетворював нас на рабів, знищував нашу Націю – потрібно мати законно обраного президента. За два десятиліття в нас не було українського президента, що є причиною нашого катастрофічного становища. Тепер ми маємо нагоду це змінити. А механізм – тільки один – підтримати на виборах Олега Тягнибока.

Перший заступник голови ВМГО “Сокіл”

Юрій Черкашин

Приєднуйся!