Черкаські сокільці опановують методи впливу на владу

Черкаські сокільці опановують методи впливу на владу19 грудня черкаські сокільці відвідали інтерактивну лекцію Олександра Солонтая – громадського діяча з величезним досвідом та досягненнями. Дві години присутні обговорювали питання: Що змінилося та які нові можливості з’явилися для людей в самоврядуванні? Чому зупинилося реформування в України на місцях? Для молоді це була дуже інформативна лекція, адже нарешті вдалося систематизувати всі знання про важелі контролю та впливу громади на місцеву владу.

Голова Черкаського міського осередку ВГО «Сокіл» Діана Тяско повідомила: «Ми з радістю та певною мірою жалем усвідомили, що відповідальність за те, як працює влада, лежить на нас із вами. Радість у тому, що нарешті громада може відчути сили в собі та може знати як контролювати владу, а жаль – що на це потрібно багато часу та терпіння, адже децентралізація на місцях проходить доволі мляво.

До речі, попри відсутність повномасштабного реформування у країні, ми дізнались, що Закон України “Про місцеве самоврядування” від 14.10.14 року все таки має деякі позитивні зміни для громади (не дарма сокільці під радою в той день “трішки” пошуміли), а саме: нарешті на міську раду, депутатські комісії, виконком покладено не просто зобов’язання, а й відповідальність за публікацію протоколів засідань, проектів та рішень. Відповідальність за неопублікування покладається на секретаря міської ради та відповідних працівників виконкому: адміністративна (зтягується штраф у розмірі до 420 грн) та кримінальна (у разі корупційного змісту рішення). Також адміністаривне покарання присуджується депутатам чи членам виконкому, які забороняють громадянам бути присутніми на засіданнях».

На лекції були присутні деякі міські чиновники. Про них Діана Тяско додала: «Хотілось ще дещо додати про поведінку членів виконкому (імовірно членів, бо вони не представлялись). Вони протягом всієї лекції намагались виправити лектора, на чомусь його підловити, вигородити свої помилки чи виправдати їх, а такі є, зокрема на сайті міської ради неопубліковано жодного протоколу засідання виконкому. Також на сайті не виявлено жодного рішення міського голови, який теж був присутній на лекції. Тому, громадяни, вам – зеленее світло. Давайте разом навчимо владу відпрацьовувати свої зарплати, а не брехати».

Черкаський осередок ВГО «Сокіл» готовий організовувати аналогічні лекції для мешканців міста з метою підняття загального рівня правової свідомості українців.

Приєднуйся!