Зброя на руках у чесної людини забезпечує розвиток демократичного ладу. Частина 1

Навіщо українцям зброя? Яку зброю можуть мати цивільні? Чи впливає озброєння суспільства на криміногенну ситуацію країни? Про це та багато іншого ми поспілкувалися із членом проводу організації ВГО «Сокіл» Іваном Косенком (другом Скориком).

– Чому виникла потреба в озброєнні цивільних громадян?

🔴Якщо говорити про озброєння людей, не рабів і не підданих, а саме громадян, то проблема озброєння населення для самозахисту існує мабуть стільки ж, скільки існує суспільство. Ще у первісні часи були як чесні люди, так і нечесні. Одні працюють, а інші хочуть лише наживатися на цьому. Так відбувається і сьогодні, тому чесна людина повинна мати право захистити своє життя, життя близьких, рухоме і нерухоме майно.

– Наскільки актуальною сьогодні є проблема легалізації короткостволу?

🔴Україні потрібна не легалізація короткоствольної зброї. Оскільки легалізація передбачає те, що до цього все відбувалося нелегально. Ні, ми не хочемо легалізовувати ту зброю, яка є незареєстрованою, яка добута поза очима правоохоронних органів. Таку зброю використовують злочинці. Нам потрібно унормування, тобто узаконення зброї для самозахисту.
Тут постає питання, чи правовою є наша держава. Я вважаю, що вона не є правовою. Хоча відновлена українська незалежність існує з 1991 року, в країні немає закону, який би регулював обіг зброї. Замість цього існує підзаконний акт. Так званий наказ Міністерства внутрішніх справ №622 від 1998 року, який регулює порядок виготовлення, придбання, зберігання, обігу, перевезення та використання вогнепальної пневматичної, холодної та охолощеної зброї.

– Яку юридичну силу він має?

🔴Наша теперішня влада, як і всі попередні, підміняє закон підзаконним актом. При цьому нагло бреше в очі людям на всі запити адвокатів, депутатів, що нібито підзаконний акт має таку саму юридичну силу, як і закон. По-перше, в 2 пункті статті 21 Конституції України вказано, що право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Аналогічно, наприклад, у нормативних актах Мін’юсту про ліцензування фірм, які хочуть здійснювати продаж зброї, вказано, що ліцензування і обмеження на окремі види майна може здійснюватися в порядку, визначеному законом. Саме законом! Ні про які інструкції, постанови, накази не йдеться.

– Сьогодні є якісь кроки до унормування обігу зброї серед цивільних?

🔴Наразі у Верховній Раді України зареєстрований законопроект №1135-1 авторства низки народних депутатів, серед яких і свободівці. Це закон про цивільну зброю та боєприпаси. Проте цей законопроект «застряг» ще на розгляді профільного комітету із правоохоронної діяльності у ВР. Чому цей комітет досі не ухвалив законопроект? Це явний саботаж, по-інакшому не назвеш.

– У чому полягає зацікавленість цих людей у теперішньому стані речей?

🔴У тому, що вони прагнуть зберегти хороші стосунки з МВС. Воно свою чергою зацікавлене у монополії на ліцензування, виробництво та вивезення зброї, в обмеженні свобод громадян. Візьмемо до прикладу країни Балтії. Там найпримітивніший пістолет Макарова коштує десь 100-200 доларів. У нашій країні травматичний пістолет із заводу «Форд» коштує десь тисяч 18. То що це, як не монополія? З-за кордону зброю, до речі, ввозять теж за завищеними цінами.

 

Приєднуйся!