УКРАЇНА НА ДАЛЕКОМУ СХОДІ

Україна на Далекому Сході: 96 років тому більшовики знищили українську незалежність Зеленого Клину

З кінця ХІХ століття українці почали активно заселяти Далекий Схід, у тому числі землі навколо Китайсько-Східної залізниці і прикордонні території в Маньчжурії. В 1917 році українців в Приморському краї було 80% від всього населення, в Амурській області і Хабаровському краї – 60%.

Тоді український Далекий Схід почали називати Зеленим Клином.

Державотворення там тривало з 1918 року по 1922 рік.

Крайовий секретаріат Зеленого Клину (уряд) і Далекосхідна Рада активно боролися за створення незалежної української держави від озера Байкал і до Тихого океану. Було проголошено культурну Конституцію українців Далекого Сходу і Самостійну Українську Далекосхідну Республіку. В обласних містах (у тому числі і в Маньчжурії) були створені окружні ради, які відстоювали інтереси місцевих українців.

Проте, вже восени 1922 року, Далекий Схід перейшов під повний контроль більшовиків, почалися арешти лідерів українського національно-визвольного руху. Далекосхідна республіка була знищена, з встановленням в Примор’ї радянської влади всі українські організації були ліквідовані, їх керівники та активісти арештовані, а майно конфісковано. Репресії проти громадського руху показали населенню, що українство не вітається новою владою, ба більше – це просто небезпечно, якщо врахувати, що арештовувалися не тільки громадські діячі, але навіть вчителі українських шкіл. Десятки тисяч сімей, рятуючись від комуністичної диктатури, стали біженцями. Переселялися здебільшого у китайську Маньчжурію. Так у Цицикарі, Харбіні, Мукдені, Калгані, Нанкіні, Кантоні з’явилися нові квартали, заселені українцями.

Вже напередодні Другої Світової Війни українці будуть готові звільнитися з «тюрми народів», зорганізувавши ОУН-івське підпілля й створивши власні збройні сили, «Далекосхідну Січ»…

Нині більше 22-х українських етнічних земель поневолені різними державами. Й замість того, аби нагадувати про це нашим сусідам, ми виправдовуємося за залишки від Великої України.

УКРАЇНЦІ ПОВИННІ ЗНАТИ ПРАВДИВУ ІСТОРІЮ!

Приєднуйся!