РІЧНИЦЯ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

Рівно 5 років потому відбулась наймасштабніша подія новітньої історії України. Саме 21 листопада 2013 року в Україні розпочався політичний та суспільний переворот – Революція Гідності.

Тоді, борцями за права українців виступили студенти та громадські активісти, серед яких було чимало активістів “Соколу”.

З початком «справжньої» революції і перших сутичок з Беркутом була сформована окрема комендантська чота «Сокіл», яку очолив тоді перший заступник голови організації Юрій Черкашин. Чота виконувала функції групи швидкого реагування при сотні охорони революційної Київради. Відповідно, чота активно співдіяла з комендатурою Київради, яку очолював тодішній голова Організації “Сокіл” Руслан Андрійко. Сокілці дислокувалась на балконах Колонної зали КМДА.

Окрема комендантська чота ВГО “Сокіл” брала участь у протистояннях на перехресті вулиць Лютеранської та Банкової в грудні 2013-го, поваленні пам’ятника Леніну на Бесарабській площі, обороні Київради від бійців “чорної роти” підрозділу “Беркут”, протистояннях на Грушевського в січні 2014-го, боях на Кріпосному та Інституцькій 18 лютого 2014-го.

Окрім комендантської чоти, активісти ВГО “Сокіл” були у інших підрозділах самооборони, зокрема, у 2-ій сотні ім. Святослава Хороброго та 3-ій сотні ім. Петра Сагайдачного. Сокільці, зокрема, Ігор Гуменюк (Дубенко) та Сергій Крайняк (Агроном) брали участь у наступі на Інститутській 20 лютого 2014-го, де від куль силовиків загинула значна частина Небесної Сотні.

Сьогодні в Україні відзначається День Гідності та Свободи, і цей день повинен нагадати кожному українцю, що Гідність та Свобода – державна цінність, до якої ми повинні прагнути!

ПАМ’ЯТАЄМО і НІКОЛИ НЕ ЗАБУДЕМО ці доленосні події, що нас змінили.

Приєднуйся!