Зупиніть забудовника афериста “ZIM capital”!

22 січня земельна комісія Київради підтримала два проекти рішень щодо розірвання договорів оренди земельних ділянок по вул. Сумська, 3 та вул. Амурська, 4, на яких компанія «ЗІМ кепітал» з порушенням усіх можливих будівельних норм і законів планувала почати будівництво двох величезних “житлових монстрів”.

Сама компанія «Зім кепітал» прославилась численними будівельними скандалами під час будівництва своїх ЖК. Зокрема ЖК «Паркленд». Будівництво охоплює досить значну територію (приблизно 20 га) приватного сектору мікрорайону «Жуляни». Не зважаючи на цільове призначення земельних ділянок (для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва) забудовник з порушенням законів зводить 35 семи, дев’яти, десяти поверхових багатоквартирних житлових будинків, що становить більше 2500 квартир. Містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок передбачають будівництво зблокованих житлових будинків не вище 4-х поверхів, а в деяких випадках до 2-х поверхів. Тобто будівництво 7, 9, 10-поверхових будівель прямо суперечить містобудівним умовам. ДБН В 2.2-15-2005 визначають зблокований житловий будинок як будинок квартирного типу, що складається з двох і більше квартир, кожна з яких має безпосередній вихід на приквартирну ділянку або вулицю. В свою чергу приквартирна ділянка – земельна ділянка, що примикає до житлового будинку (квартири) з безпосереднім виходом до нього. Зайшовши на сайт забудовника можна побачити, що жодних окремих виходів з квартир просто не передбачено і проводиться будівництво звичайних багатоквартирних житлових будинків. Також забудовник використовує схему пониження класу наслідків будівництва (тобто зареєстровані дозвільні документи на окремі будинки, а не на весь комплекс). В березні 2017 року ДАБК анулював подані забудовником декларації, тим самим відніс цей проект до незаконних забудов. Крім того зазначу, що зробивши територію комплексу закритою для сторонніх, забудовник закрив для інших киян можливість вільного пересування по міських вулицях – на територію яких право приватної власності не поширюється. Забудовник ухиляється від перевірок, не з’являється на виклики до виконавчого органу Київради та всіляко ігнорує містобудівне законодавство. З приводу вищезазначеного ГУ НП у м. Києві розпочато кримінальне провадження за 356 ККУ.

Варто згадати і ЖК «Форест парк». Наступний об’єкт Zim Capital Group розташований в Оболонському районі м. Києва, а конкретно в селищі «Водогін». Через вирубку 2 га. лісу забудовником відбувся серйозний конфлікт з місцевою громадою, дійшло навіть до стрілянини. (https://censor.net.ua/photo_news/447047/izza_vyrubki_lesa_nochyu_na_oboloni_proizoshlo_stolknovenie_so_strelboyi_fotoreportaj).
Відповідно до МУО наміром забудови є будівництво житлових зблокованих будинків на п’яти земельних ділянках (кадастрові номери 8000000000:78:306:0047, 8000000000:78:306:0036, 8000000000:78:306:0046, 8000000000:78:306:0033, 8000000000:78:306:0029), які призначені для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд. ДБН В 2.2-15-2005 визначають зблокований житловий будинок – будинок квартирного типу, що складається з двох і більше квартир, кожна з яких має безпосередній вихід на приквартирну ділянку або вулицю. В свою чергу приквартирна ділянка – земельна ділянка, що примикає до житлового будинку (квартири) з безпосереднім виходом до нього. Фактично ж відбувається будівництво багатоквартирних житлових будинків на земельних ділянках, які для цього не призначені. Пункт 10 загальних даних МУО містить ТЕП об’єкта будівництва і передбачає аж 4 машино-місця на 1467,5 кв. м. забудови, що прямо суперечить ДБН 360-92**, ДБН В.2.2-15-2005. З приводу зазначеного ДАБІ розпочало документальну перевірку дотримання вимог законодавства під час надання МУО. Будівельні роботи проводяться без контрольної картки на порушення благоустрою, тому КП «Київблагоустрій» склало протокол за проведення самовільних робіт. Забудовник традиційно ухиляється від перевірок та не з’являється на виклики до виконавчого органу Київради. Проводяться перевірки правоохоронними органами.

Наступний об’єкт Zim Capital Group розташований на вул. Сергій Колоса, 2е у Голосіївському районі м. Києва. Будівництво проводиться без належних дозвільних документів та без контрольної картки на порушення благоустрою. Під час виїзду на місце спільно з посадовими особами Київської місцевої прокуратури № 9, Солом’янського управління поліції ГУ НП, Департаменту земельних ресурсів виявлено, що за вказаною адресою розпочато будівництво будівлі невизначеного призначення. За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 ККУ. Досудове слідство триває.

Відповідно до інформації з інтернет-ресурсу ЛУН (novostroyki.lun.ua) Zim Capital Group планує забудову Васильківської промзони за адресами: вул. Сумська, 3 та вул. Амурська, 4. З веб сторінок об’єктів будівництва можна дізнатись, що планується будівництво 17, 19 поверхових житлових будинків на земельних ділянках для експлуатації і обслуговування складських приміщень. Генеральний план міста передбачає використання цих територій як комунально-складських. Детальний план зазначеної територіє на даний момент не затверджено. Відповідно, профільна комісія Київради 22 січня підтримала розірвання договорів оренди по зазначеним ділянкам.

Вимагаємо від правоохоронних органів зупинити забудовника афериста!

Приєднуйся!