День Народження Миколи Хвильового

125 років тому, 13 грудня 1893 року в селищі Тростянець, що на Слобожанщині, в небагатій родині сільських вчителів народився Микола Григорович Фітільов, більш відомий нам як Микола Хвильовий.
В історію української літератури він увійшов як один з основоположників так званої постреволюційної української прози, безкомпромісний борець за європейський, психологічний шлях розвитку української літератури та культури загалом.
Він був автором таких тез: “геть від Москви”, “до психологічної Європи”, “московські задрипанки”, проте ці гасла стосувалися лише культурної сфери. Хвильовий вірив, у так званого “хорошого рузького” (імперський мocк@ль був поганим, а радянський точно “заслуговує на довіру”),тому й казав, що політичний та економічний вплив від Москви не несе загрози.
Життя та погляди Миколи Хвильового відображають всіх українців, які повірили і пристали до “нової і дуже популярної ідеї”, з думкою про те що можна зберегти українську сутність, увібравшись в нові модні ідеологічні шати. Вони увірували в міфічну ідеалістичну картину комунізму, де можна буде подолати соціальну несправедливість та залишити собі Україну (за формою та сутністю). Але для більшовицького режиму недостатньо стати комуністом і “совєцьким чєловєком”, – треба було знищити в собі українця.
У 30-х роках минулого століття трагедія тих, хто повірив примарним вогням комунізму, обернулася трагедією нації. Геноцидом, репресіями, вбивствами, жахливою денаціоналізацією.
Доля Миколи Хвильового є показовою для кожного, хто хоче вірити в “харошого рузького”. Для вас лишається вибір – самому пустити собі кулю в скроню, або ж зачекати, доки це зроблять представники “братського народу”.
___________________________________
ДОЛУЧАЙСЯ ДО НАШИХ МЕРЕЖ
https://www.instagram.com/sokil.mkyiv/
https://www.facebook.com/sokil.kyiv.org
https://t.me/Sokil_Kyiv

Приєднуйся!